KONST / Litografier / Färglitografi 11409620
nr 1140 9620
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, 2 st, Lars Norrman (1915-1979), signerade och numrerade, motivet: 29x55
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
måndag 30 oktober 2017
kl 19:30:15
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman